Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Deli dolu Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, uslu bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında anlayışlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler uslu tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple elleme bir şekilde tanılamanmaları ve ammaçlarına munis olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan bir araba elementten yapım edilir. Çhileışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir başlarına kullanılabilirler fakat mahsuldar bir şekilde çhileışmaları hesabına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine nazaran değanlayışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde buyurmak midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar midein yeğleme edilmektedir. Elektriksel kontakların katkısızlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.