Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Canlı Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif devre elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde ustalıklevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple eksiksiz bir şekilde tanılamanmaları ve fakatçlarına yaraşır olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan bir küme elementten yapım edilir. Çaldatmaışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca adım atarına kullanılabilirler fakat mahsuldar bir şekilde çaldatmaışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakılırsa değustalıkkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet eden bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı kelime sıklığı elde kılmak bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bağırsakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel ilişkiların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.