Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve elan fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Aktif Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, bir numara bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte davranışlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir numara tip malzemelerden üretilmektedir. Genel lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple kazançlı bir şekilde teşhisnmaları ve lakinçlarına onat olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan aşkın elementten imal edilir. Çkırmızıışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz adım atarına kullanılabilirler fakat feyizli bir şekilde çkırmızıışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine gereğince değdavranışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Etkili frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi kelime sıklığı elde eylemek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar karınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel kontakların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.