Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve henüz fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Deli dolu Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, vahit bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte işlemlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler vahit tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yararlı bir şekilde teşhisnmaları ve yalnızçlarına usturuplu olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz bir küme elementten yapım edilir. Çalışmaları muhtevain enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiçbir adım atarına kullanılabilirler ancak randımanlı bir şekilde çalışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar muhtevain üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine gereğince bileğişlemkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin akım eden bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta sıklık elde etmek muhtevain kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar muhtevain tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların katkısızlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.