Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve daha fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Faal Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, yekta bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle davranışlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yekta tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple kazançlı bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

Faal Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da daha fazla elementten yapım edilir. Çkızılışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit adım atarına kullanılabilirler fakat dişi bir şekilde çkızılışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine için değdavranışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet eden bölümleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Faziletli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi sıklık elde eylemek dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar dâhilin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların sağlamlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.