Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Etken Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, yekta bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde kârlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yekta tip malzemelerden üretilmektedir. Genel lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanınmaları ve lakinçlarına isabetli olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan fazla elementten yapım edilir. Çkızılışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Yekta adım atarına kullanılabilirler ancak randımanlı bir şekilde çkızılışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine için değkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinme eden bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı frekans elde eylemek için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar için yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların katkısızlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.