Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Faal Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif fasıl elemanları, birlik bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde işçiliklevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler birlik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yerinde bir şekilde tanılamanmaları ve yalnızçlarına müsait olarak kullanılmaları gerekir.

Faal Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da daha ziyade elementten imal edilir. Çkızılışmaları muhtevain enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca başlarına kullanılabilirler fakat mümbit bir şekilde çkızılışmaları hesabına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar muhtevain üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğişçilikkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin davranış fail taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı frekans elde eylemek muhtevain kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar muhtevain yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.