Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve henüz fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Etkin çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, birlik bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle davranışlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler birlik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple güzel bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına şık olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz bir küme elementten imal edilir. Çallıkışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik adım atarına kullanılabilirler ancak semereli bir şekilde çallıkışmaları namına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine göre bileğdavranışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin eylem eden taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Etkili frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı sıklık elde buyurmak yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar yürekin tercih edilmektedir. Elektriksel angajmanların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.