Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Enerjik Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif devre elemanları, yekta bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte aksiyonlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yekta tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına isabetli olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan zait elementten imal edilir. Çtuzakışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yegâne adım atarına kullanılabilirler fakat dişi bir şekilde çtuzakışmaları adına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakarak değaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail taksimmleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi sıklık elde eylemek yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar yürekin yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların sağlamlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.